Суббота, 24 Сентябрь 2011 06:22

Про перерахунок пенсії військовослужбовців

  • share42('http://voen.com.ua/share42/')

Начальнику Головного управління Пенсійного фонду України в м. ______

00000, м. ______, вул. 

Петренко Івана Івановича 

0000, м. ____, вул. _____

тел. _________,

пенсійна справа № ________

  

ЗАЯВА

  

Прошу здійснити перерахунок та виплату мені пенсії з 1 липня 2011 року у зв’язку із збільшенням рівня грошового забезпечення військовослужбовців, а саме встановленням премії в розмірі 90 відсотків з 1 червня 2011 року відповідно до наказу Міністра обороні України від 25 червня 2011 року № 355 “Про внесення змін до наказу Міністра оборони України від 28.01.2011 № 50”.

Зазначений наказ видано Міністром оборони України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” на підставі делегованих повноважень, та з метою підвищення грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України.

Відповідно до частини четвертої п. 9 Положення про Міністерство оборони України (затверджено Указом Президента України від 6 квітня 2011 року
N 406/2011) накази Міноборони України, прийняті в межах його повноважень, обов'язкові для виконання центральними органами виконавчої влади, їх   територіальними органами та місцевими державними адміністраціями, органами  влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування,  підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності і громадянами.

Відповідно до вимог частини третьої ст. 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”
(далі – Закон № 2262-12) усі  призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій
і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України,
у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. 

Аналогічні вимоги для здійснення нарахування пенсій військовослужбовцям встановлені частиною третьою статті 43 Закону № 2262-12, а саме, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством (стаття чинна відповідно до Рішення Конституційного Суду N 10-рп/2008 від 22.05.2008 та відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 28 грудня 2007 року N 107-VI, відповідно до якого розділ II "Внесення змін до деяких законодавчих актів України" закону N 107-VI діє по 31 грудня 2008 року).

Відповідно до п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених             відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених
з військової служби, та деяких інших осіб” (затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45) перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-12 пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи),  або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок,  доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

У преамбулі Закону № 2262-12 зазначено, що цей Закон має на меті реалізацію особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України. Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій
у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення
, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Станом на 10 серпня 2011 року я отримав пенсію за липень та за серпень 2011 року в попередніх розмірах без урахування премії в розмірі 90 відсотків. 

Зважаючи на викладене вище, бездіяльність державних органів, які здійснюють призначення, виплату та перерахунок пенсій, щодо забезпечення своєчасного перерахунку пенсії призводить до порушення законодавства про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб та моїх законних прав на перерахунок пенсії.

Прошу надати мені довідки щодо нарахування та виплати пенсії за вислугу років по пенсійній справі № ______ станом на 1 червня та на 1 липня 2011 року.

До заяви додаю додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії відповідно до частини другої ст. 63 Закону № 2262-12.

Додаток: копія наказу Міністра оборони України від 25 червня 2011 року
№ 355 “Про внесення змін до наказу Міністра оборони України від 28.01.2011 № 50” на 1 арк., в 1 прим.

І.І.Петренко

­„­­____”­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­___________ 2011 року

1 Комментарий

  • Комментировать stepanich Понедельник, 06 Февраль 2012 02:50 написал stepanich

    тупиковый путь развития - суды уже отказывают в связи с этими п..ками в КС и его решениями - даже слушать ничего не хотят. В принципе, так воякам и надо - как гробы перед Радой таскать, так только убэдэшники могут, а как в суды так этих перепуганных крыс-отставников ну просто немерено. Эй, инвалиды войны ( к тем, кто войну видел только на картинках в букваре)- вы сейчас с понедельника (с 06.02.12) получите прибавку к пенсии 25% основной пенсии (+ 25% - за январь). ТАК ЗНАЙТЕ - это вам от афганцев за штурм ВРУ дали, хотя, на мой взгляд Гагауз должен был снизить вашу пенсию в раза 2 - вы бы все равно так и не пикнули в своих крысиных норах

Оставить комментарий